איך בודקים איכות מגנטים

צלם מגנטים בכרמיאל

אחד הדברים שכולם רוצים לדעת הוא איך בודקים איכות מגנטים, אחרי הכל אתם מקבלים לא מעט הצעות מחיר שונות מהמון צלמי מגנטים לאירועים, חלק אומרים לכם דברים שמעולם לא ידעתם עליהם כמו למשל מגנטים טרמיים, איכות פיתוח בפלוטר ויש את אלו לצערנו שעדיין עובדים עם מדפסות דיו רגילות ומיושנות שבגלל אותם אלו שעובדים עם טכנולוגיה פשוטה וחומרי גלם זולים אנו כותבים את השורות האלו שיסבירו לכם איך לדעת אם מדובר על מגנטים איכותיים.

בשביל שנוכל לענות לכם על השאלה, יש להבין את הרקע לדברים, להסביר על שיטות הפיתוח השונות שקיימות וככה תוכלו לדעת בדיוק האם מדובר על מגנטים איכותיים או שמא אתם עלולים לראות את המגנט שלכם דהוי לאחר מספר ימים בודדים.

סוגי המדפסות ושיטות פיתוח מגנטים

יש המון טכניקות ושיטות להדפיס את תמונות המגנטים, נעבור על שלושת השיטות המרכזיות (יותר נכון המדפסות) שקיימות ואלו הן גם השיטות הנפוצות ביותר.

בשביל לדעת איך בודקים איכות מגנטים, צריכים להכיר את סוג המדפסת, להבין עם איזה חומרי גלם עובדים וככה אפשר לקבוע האם מדובר על מגנט איכותי.

מדפסת הזרקת דיו

מדפסת הזרקת דיו היא אכן מדפסת מתקדמת במיוחד להדפסת תמונות באיכות גבוה, מדובר לרוב על מדפסות של מותג CANON  שהוא מבין המובילים בעולם היום להדפסת תמונות.

למרות היכולות של מדפסת זאת היא מביאה איתה חסרון אחד בולט מאוד והוא עלויות הדיו המקורי, עלות של כל ראש דיו מקורי עובר ה – 70 שקלים חדשים ולכן במחירי השוק של צילום מגנטים לאירועים בדימונה שעומד על חבילת מגנטים ללא הגבלת כמות במחיר של 390 ₪ אותו צלם מגנטים לא יכול לתת שירות וגם להדפסי לכם מגנטים עם דיו מקורי, הוא נאלץ עם ראש דיו חליפי שעלותו הממוצעת היא כ – 5 שקלים חדשים בלבד, פערי המחירים בין הדיו המקורי והאיכותי לבין הדיו החליפי הם גבוהים מאוד ולכן גם האיכות היא בהתאם, לא ניתן לשמור על איכות של דיו שיחזיק מעמד זמן רב וגם ייתן תוצאה טובה ביותר בהדפסה וגם על מחיר זול כל כך של 5 ₪ מול 70 ₪.

אז לפני שאתם סוגרים מול צלם המגנטים שלכם, תשאלו אותו שאלה פשוטה אחת, עם איזה מדפסת הוא עובד, אם נאמר לכם הזרקת דיו וציפוי למינציה, סביר מאוד שהוא עובד עם דיו חליפי ופחות איכותי ולכן גם המגנט יהיה הרבה פחות איכותי.

כיסוי למינציה שכל דף עובר הוא לא בכדי לשמור על המגנט, אלא בכדי לשמור ולכסות את העבודה עם חומרי הגלם הזולים שבגללם המגנט עלול להיות דהוי במהירות.

פלוטר הזרקת דיו

גם כאן מדובר על מדפסת הזרקת דיו, אבל הפעם מדובר על טכנולוגיה מאוד מתקדמת של הזרקת דיו ולא מה שהיינו רגילים לראות עד היום.

הזרקת דיו באמצעות פלוטר 6 ראשים בעל טכנולוגית הדפסה במהירות שאין שני לה, עד 12 שניות בלבד להדפסת תמונה!

מהניסיון שלנו אמנם לא פעם זה לוקח סביב ה 15-20 שניות לכל תמונה (שזה עדיין מהיר מאוד) אבל לפי נתוני היצרן הם טוענים ל 12 שניות הדפסה. 15 שניות ויש לכם כבר תמונה מוכנה! כאן הטכנולוגיה עושה צעד מאוד משמעותי לא רק עבור צלמי המגנטים, אבל ברגע שיש צלם מגנטים מקצועי שעובד עם מדפסת מסוג פלוטר 6 ראשים מהיר הוא יכול להפיק כמות גדולה מאוד של מגנטים במהירות.

כל צלם מגנטים לאירועים שעובד עם פלוטר עובד באופן ישיר גם עם דיו מקורי, לא רק בגלל עלויות הדיו שהוא במכלים, אלא גם בכדי לשמור לעצמו על המדפסת שהיא מאוד יקרה, מדובר על מדפסת שמחירה הוא פי שלוש ממחיר מדפסת הזרקת דיו פשוטה.

מדפסת טרמית

מדפסת טרמית היא כבר מדפסת שלא לא עובדת דיו אלא על ריבון, היא מפתחת את התמונות באמצעות חום. מה שכולם מכירים מחנויות הפוטו שבהם היינו ניגשים עם פילים והיו מפתחים לנו את התמונה באמצעות תרכובות כימיות על דפי פוטו.

מדפסת מתקדמת מאוד, איכות גבוה של הדפסה, עבודה עם דפי פוטו בלבד אבל חסרון בולט של עלויות גבוהות בהתאם, דורשת שני אנשי צוות שיעבדו במקביל, הדפסת 4 תמונות על דף בניגוד ל 8 תמונות בדף של פלוטר ולכן הצעת המחיר שתקבלו תהיה גבוה מאוד בהשוואה לאלו שעובדים עם פלוטר 6 ראשים.

לסיכום

אחרי שהכרתם את סוגי המדפסות, יש להבין על איזה דף עובדים.
אם בעבר צלמי מגנטים היו מפתחים את התמונות על דפי נייר רגילים או דפי פוטו באיכות ירודה, היום ניתן להזמין באופן עצמי בקלות מסין דפי פוטו איכותיים מאוד במחירים זולים. לכן, יש לוודא שאתם מקבלים פיתוח תמונות על דפי פוטו, עבודה עם דיו מקורי וללא למינציה.

ככה תדעו שהמגנטים שאתם מקבלים הם איכותיים. בנוסף צלמי מגנטים שכל כך בטוחים באיכות החומרים שלהם בהחלט גם יתנו לכם תעודת אחריות על המגנט. ככל שיודעים שעובדים עם חומרי גלם איכותיים לא תהיה בעיה לתת לכם אחריות מלאה שככה גם אתם תהיו בטוחים שקיבלתם את הטוב ביותר.

עכשיו שאתם יודעים איך בודקים איכות מגנטים וזה לפי סוג המדפסת איתה עובדים ולפי דפי הפוטו האיכותיים, כל מה שנשאר לכם לעשות הוא פשוט לחייג אלינו כבר עכשיו ולהינות ממגנטים איכותיים ומחירים הוגנים.

תוכן עניינים

רוצים לקבל מחיר משתלם לצילום מגנטים? בואו נדבר

לחצו לחיוג מהיר